search
REKLAMA
News

Widzowie zachwyceni nowym zwiastunem WIKINGA Roberta Eggersa

“Wiking” zadebiutuje 22 kwietnia.

Łukasz Budnik

13 kwietnia 2022

northman 1
REKLAMA

Od premiery Wikinga Roberta Eggersa dzieli nas nieco ponad tydzień, a w związku z tym do sieci trafiają kolejne materiały związane z filmem. Dziś zobaczyliśmy nowy zwiastun widowiska. 

Przypomnijmy, że fabuła filmu opowiada o historii księcia Amletha (Alexander Skarsgård), który chce pomścić swojego ojca, króla Horvendilla (Hawke). Amleth w młodości był świadkiem śmierci króla, który został zabity przez własnego brata, Fjölnira. To wtedy książę poprzysiągł sobie, że zemści się i pomoże swojej matce, królowej Gudrun (Nicole Kidman).

Poniżej zwiastun, który wywołał bardzo pozytywne reakcje widzów. W komentarzach czytamy, że właśnie w taki sposób powinno reklamować się filmy – nie zdradzając elementów fabuły i przyciągając jedynie zdjęciami, muzyką i montażem. Oceńcie sami:

Krytycy piszą, że Wiking ekscytuje od początku do końca i jest nie tylko dotychczasowym filmem roku, lecz także odważną, pełną wyobraźni produkcją, która przywraca wiarę w kino w dobie streamingu. Stanowi jednocześnie wyzwanie i rozrywkę, zachwycając stroną wizualną. Amya Taylor-Joy zapewniała, że nowy film Eggersa to coś, czego jeszcze nie widzieliśmy.

Oprócz Skarsgårda, Hawke’a, Kidman i Taylor-Joy, w obsadzie są jeszcze Björk, Willem Dafoe oraz Ralph Ineson. Akcja filmu została osadzona na Islandii z przełomu IX i X wieku. 

Widowisko zadebiutuje w Polsce 22 kwietnia 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA