search
REKLAMA
News

Siwowłosy ROBERT DOWNEY JR. na zdjęciach z planu OPPENHEIMERA Christophera Nolana

“Oppenheimer” zadebiutuje 21 lipca 2023 roku.

Łukasz Budnik

13 kwietnia 2022

downey
REKLAMA

Christopher Nolan pracuje na planie kolejnej produkcji osadzonej w czasie drugiej wojny światowej. Fabuła skupi się na postaci amerykańskiego fizyka J. Roberta Oppenheimera i konstrukcji bomby atomowej, opowiadając o “człowieku, który musiał zaryzykować zniszczenie świata, aby go ocalić”. 

W Oppenheimera wciela się Cillian Murphy. Oprócz aktora na ekranie w imponującej, wciąż rosnącej obsadzie pojawią się Emily Blunt, która zagra Katherine “Kitty” Oppenheimer, żonę fizyka, a także między innymi Matt Damon, Robert Downey Jr., Florence Pugh, Rami Malek, Benny Safdie, David Krumholtz, Alden Ehrenreich, Kenneth Branagh, Gary Oldman, David Dastmalchian, Jason Clarke, Dane DeHaan i Jack Quaid. Dla Murphy’ego i Nolana to kolejny wspólny projekt, po trylogii o Batmanie, Incepcji oraz Dunkierce.

Poniżej zdjęcia z planu, na których widzimy Murphy’ego oraz Downeya Juniora. Aktor gra Lewisa Straussa, który zainicjował przesłuchania Oppenheimera, co poskutkowało straceniem przez fizyka poświadczenia bezpieczeństwa.

oppenheimer 9

oppenheimer 7

oppenheimer 6

oppenheimer 8

 

Więcej zdjęć tutaj.

Nolan kręci swoje widowisko kamerami IMAX i na taśmie 65 mm. Scenariusz został oparty na książce American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer Kaia Birda i Martina J. Sherwina. Przy filmie będą pracować operator Hoyte Van Hoytema, montażystka Jennifer Lame oraz kompozytor Ludwig Göransson, z którym Nolan współpracował już przy Tenet.

Data premiery została wyznaczona na 21 lipca 2023 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA