search
REKLAMA
News

Fani CHADWICKA BOSEMANA oburzeni faktem, że aktor nie wygrał Oscara. Zakończenie gali mocno krytykowane w sieci

Łukasz Budnik

26 kwietnia 2021

REKLAMA

W nocy odbyło się rozdanie Oscarów. Choć do tej pory statuetka dla najlepszego filmu była przyznawana na samym końcu, tym razem na finał postanowiono zostawić Oscara w kategorii najlepszego aktora pierwszoplanowego. Werdykt przeczytał Joaquin Phoenix, a złotego rycerza otrzymał Anthony Hopkins za rolę w filmie OjciecTym samym pokonał między innymi Riza Ahmeda i Chadwicka Bosemana. 

Fani tego ostatniego – nominowanego za występ w Ma Rainey: Matce bluesa – są zniesmaczeni, że producenci Oscarów postanowili zostawić kategorię najlepszego aktora na sam koniec, niejako sugerując, że to właśnie Boseman pośmiertnie otrzyma statuetkę i tym samym zostanie upamiętniony na zakończenie ceremonii. W tweetach padają określenia, że zmarły aktor został użyty jako przynęta, a Akademia po raz kolejny pokazała, że nie ma pojęcia, co robi. Pojawiają się opinie, że choć Hopkins był znakomity w Ojcu, w takich okolicznościach byłoby zasadne przyznanie nagrody Bosemanowi, który był jednym z najlepszych aktorów swojego pokolenia. Sam Hopkins  nie stawił się osobiście, żeby odebrać nagrodę, a gala zakończyła się zaraz po przeczytaniu werdyktu przez Phoenixa – nikt nie odebrał nagrody za aktora, nie było także przemówienia. Takie zakończenie gali spotkało się z ogromną krytyką wśród widzów. Poniżej klip z werdyktem i wybrane tweety z sieci:

Przypomnijmy, że najlepszym filmem zostało uznane Nomadland. Pełne wyniki znajdziecie tutaj

Aktualizacja: Hopkins nagrał podziękowanie za Oscara i upamiętnił w nim Chadwicka Bosemana:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA