search
REKLAMA
News

TVP i Polsat odmawiają promocji POLITYKI? Tak twierdzi Patryk Vega

Łukasz Budnik

2 września 2019

polityka film plakat patryk vega 1
REKLAMA

Już pojutrze do kin trafi Polityka Patryka Vegi. Reżyser od kilku miesięcy promował swój nowy film na Instagramie i w innych mediach społecznościowych. Tym razem chciał przenieść reklamę do telewizji, lecz, według słów samego reżysera, TVP i Polsat odmówiły emisji spotów promujących Politykę.

W oświadczeniu dla Wirtualnej Polski Vega napisał:

TVP odmówiła nam kampanii reklamowej filmu ”Polityka”. Osoba zbliżona do TVP udzieliła nam informacji, że to decyzja polityczna “na górze” i dlatego telewizja nie puści reklamy filmu. Co jeszcze ciekawsze, z tym samym skutkiem reaguje Polsat, który nawet nie odpowiada w sprawie już zgłoszonych spotów! I teraz widać, która telewizja jest niezależna.

Według naszych informacji TVP nie tyle odmówiła emisji spotów, co zażądała abstrakcyjnie wysokiej ceny. Zdają się to potwierdzać słowa przedstawicielki Kino Świat, dystrybutora filmu, która podkreśla, że nie mogą zgodzić się na warunki zaproponowane przez stację. Również biuro handlowe TVP przekazało informację, że warunki handlowe nie zostały jeszcze uzgodnione. Inaczej z Polsatem – tu ponoć faktycznie nastąpiła definitywna odmowa, choć przedstawiciele stacji przekazali, że ma jeszcze nastąpić kontakt z zamawiającym. Według źródeł powodem odmowy ze strony Polsatu może być obawa przed narażeniem się obecnej władzy.

W udostępnionym na YouTubie filmiku Vega twierdzi, że politycy zrobią wszystko, byśmy nie obejrzeli jego nowego filmu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA