search
REKLAMA
News

Warwick Davis jest zażenowany usunięciem serialu “Willow” z Disney+. Aktor zabrał głos

Serial został usunięty kilka miesięcy temu.

Łukasz Budnik

17 października 2023

REKLAMA

W marcu tego roku dowiedzieliśmy się, że Disney nie zdecydował się na przedłużenie serialu Willow na drugi sezon. Kilka miesięcy później okazało się, że nie tylko nie zobaczymy nowych odcinków, lecz nawet te z pierwszego sezonu znikną z Disney+ w ramach strategicznego rozwiązania, które ma pozwolić na zaoszczędzenie milionów dolarów dzięki odpisowi z tytułu utraty wartości.

Przypomnijmy, że serialowy Willow to kontynuacja filmu fantasy z 1988 roku, wyreżyserowanego przez Rona Howarda. Serial został przyzwoicie odebrany przez krytyków (83% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes), ale podczas emisji nie zdołał trafić do dziesiątki najchętniej oglądanych produkcji w rankingu Nielsena.

Po kilku miesiącach sprawę poruszył Warwick Davis, który zagrał rolę Willowa zarówno w filmie, jak i w serialu. Stwierdził on:

Codziennie spotykam uroczych ludzi, którzy są fanami “Willowa” i powodem, dla którego powstał serial. @WaltDisneyCo, powiedzcie mi, co mam przekazać subskrybentom, gdy pytają mnie, dlaczego nie mogą już go oglądać?

Swój post aktor opatrzył hashtagiem #embarrasing, czyli “żenujące”.

W obsadzie pierwszego sezonu znaleźli się m.in. jeszcze Ellie Bamber, Ruby Cruz, Erin Kellyman, Amer Chadha-Patel i Tony Revolori.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA