search
REKLAMA
News

MICHAEL KEATON jednak nie powróci jako BATMAN? Aktor wciąż nie ma pewności

Łukasz Budnik

23 marca 2021

flash 1
REKLAMA

Trwają przygotowania do realizacji The Flash, kolejnej odsłony kinowego uniwersum DC. Widowisko reżyseruje Andy Muschiett, twórca dwóch części Tego, na podstawie scenariusza Christiny Hodson, autorki Ptaków Nocy. Fabuła ma być luźno oparta na historii Flashpoint i na skutek działań tytułowego bohatera wprowadzić alternatywne rzeczywistości.

Tytułową rolę ponownie, zagra Ezra Miller, a poza nim na ekranie mają na tę chwilę pojawić się Sasha Calle jako Supergirl oraz Ben Affleck i Michael Keaton jako dwie wersje Batmana. Według zeszłorocznych informacji Keaton miałby pełnić w DCEU rolę podobną do tej, którą miał Nick Fury w Marvel Cinematic Universe. Choć powrót aktora do kultowej roli wydawał się pewny, sam Keaton ma jednak pewne wątpliwości, z których wynika, że jego występ w The Flash wciąż może nie dojść do skutku. Opowiedział o tym w wywiadzie dla Deadline.

Potrzebuję chwili, żeby o tym pomyśleć, bo mam szczęście, że wiele się teraz dzieje. Jestem teraz mocno zapracowany. Prawdę mówiąc, gdzieś na moim iPadzie jest ta rzecz o Flashu, na którą nie miałem jeszcze czasu… Zadzwoniłem do nich i powiedziałem, że nie mogę teraz na nic zerknąć, bo jestem tak zajęty. Produkuję jedną rzecz i przygotowuję coś na jesień, czuję się za to odpowiedzialny. Tak to jest. (…) Muszę spojrzeć na ostatni szkic.

Keaton dodał też, że niepokoi go sytuacja z pandemią:

Wiesz, co martwi mnie najbardziej? Covid. Bardziej zwracam uwagę na tę sytuację, niż na cokolwiek innego. To o wszystkim zdecyduje, dlatego mieszkam teraz poza miastem i trzymam się z dala o wszystkich. Tak teraz patrzę na projekty – zastanawiając się, czy mnie aby nie zabiją. Jeśli wiem, że tak nie będzie, możemy rozmawiać dalej.

Gdyby Keaton jednak opuścił projekt, z pewnością byłoby to rozczarowujące dla wielu fanów, którzy wyczekują jego obecności w filmie. Pozostaje czekać na dalsze informacje.

The Flash ma zadebiutować 4 listopada 2022 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA