search
REKLAMA
News

W Polsce powstanie trzecia na świecie DOLINA MUMINKÓW

Łukasz Budnik

28 listopada 2019

REKLAMA

Świetna wiadomość dla wszystkich tych, którzy mają sentyment do książek oraz filmów i seriali o Muminkach. Już wkrótce w Polsce powstanie Dolina Muminków! Będzie to trzecie takie miejsce na świecie – krainę stworzoną przez Tove Jansson można już odwiedzić w Japonii i Finlandii.

Polska Dolina Muminków powstanie w miejscowości Borowice, znajdującej się w województwie dolnośląskim. Już teraz mieści się tam lapońska wioska Kalevala, będąca efektem fascynacji Europą Północą, a w szczególności – oczywiście – Laponią. Już teraz stoi tam jeden Domek Muminka, przypominający słynne miejsce zamieszkania sympatycznych stworków – w domku mogą spędzać czas rodziny z dziećmi.

Okazuje się, że domek jest pierwszym krokiem ku temu, by na terenie Kalevali powstała cała Dolina. Informacja o tej inwestycji trafiła na Facebooka. Jak czytamy, termin zakończenia prac zależy od inwestora, ale planowo mają one się zakończyć w 2021 roku.

https://www.facebook.com/kalevalapl/posts/843559036095514:0

Chcielibyście wybrać się do takiego miejsca?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA