search
REKLAMA
News

W Paryżu powstanie innowacyjne kino przypominające senat z prequeli STAR WARS. Pokazano projekt

Łukasz Budnik

22 lipca 2020

REKLAMA

W przyszłym roku w Paryżu ma powstać kino Oma, które wyróżniać się będzie innowacyjnym rozkładem miejsc. Zamiast tradycyjnych siedzeń w kilkunastu rzędach, widzowie będą zasiadać na oddzielonych od siebie platformach, co ma pomóc w zachowaniu dystansu społecznego, choć nie tylko.

Na stronie internetowej kina czytamy, że loże będą spersonalizowane i umożliwiające np. dostęp do baru, zaś same platformy będzie można dowolnie przesuwać, wybierając liczbę poziomów, na których będą się znajdować oraz liczbę platform na danym poziomie. Projekt autorstwa Pierre’a Chicana fanom kina natychmiastowo skojarzył się z wnętrzem budynku senatu znanego z prequeli Gwiezdnych wojen – tam również politycy zasiadali na podobnych platformach, wysłuchując przemawiających na środku sali. Poniżej obejrzycie wizualizację przedstawiającą, jak ma wyglądać obiekt, oraz jeden z tweetów porównujących go do senatu z filmów George’a Lucasa.

Chcielibyście obejrzeć film na takiej sali?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA