search
REKLAMA
News

Twórczyni PRZYJACIÓŁ żałuje, że nie pokazała więcej różnorodności rasowej

Łukasz Budnik

12 czerwca 2020

REKLAMA

Choć Przyjaciele od lat są serialowym fenomenem i mają rzesze miłośników, to spotykali się również z krytyką – jej przedmiotem była często zbyt mała rasowa różnorodność w serialu. Temat przywoływali nawet członkowie głównej obsady, a ostatnio nawiązała do niego także twórczyni sitcomu, Marta Kauffman.

Kauffman, która ma na koncie na przykład również serial Grace and Frankie, została zapytana podczas wywiadu online o to, co chciałaby wiedzieć gdy zaczynała karierę w telewizji. Kobieta odpowiedziała, że to, co wie teraz – wówczas podjęłaby wiele innych decyzji. Kauffman w innej wypowiedzi stwierdziła:

Zawsze wspieraliśmy różnorodność rasową, ale nie zrobiłam wystarczająco dużo i teraz mogę myśleć tylko o tym, jakie działania mogę jeszcze podjąć. Co mogę zrobić inaczej? W jaki sposób prowadzić mój serial? Chciałabym to wiedzieć nie tylko na początku kariery, lecz także jeszcze w zeszłym roku.

Wcześniej w tym roku David Schwimmer, wcielający się w Rossa, stwierdził że był świadomy braku rasowej różnorodności w serialu – dlatego też świadomie walczył o to, by jego bohater spotykał się z Azjatką i czarnoskórą. Gdybał też, czy nie powinien powstać remake z wyłącznie czarnoskórą obsadą. Z kolei Lisa Kudrow (Phoebe) jest pewna, że gdyby Przyjaciele powstali dzisiaj, nie składaliby się wyłącznie z białej obsady. Aktorka uznała jednak, że sitcom powinien być rozpatrywany w kategorii kapsuły czasu, a nie pod kątem tego, co było w nim zrobione źle.

Zgadzacie się z głosami krytyki?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA