search
REKLAMA
News

Pojawiły się recenzje ARTEMIS FOWL. Film Disneya jest miażdżony przez krytyków

Łukasz Budnik

12 czerwca 2020

REKLAMA

Do sieci trafiły recenzje Artemis Fowl, adaptacji pierwszej i drugiej książki z serii fantasy pod tym samym tytułem, napisanych przez Eoina Colfera. Fabuła skupia się na dwunastoletnim geniuszu, tytułowym Artemisie, potomku rodziny z przestępczego półświatka – chłopiec wyrusza w poszukiwanie swojego zaginionego ojca.

Reżyserem adaptacji jest Kenneth Branagh, a w obsadzie znajdziemy takie nazwiska jak Ferdia Shaw, Lara McDonnell, Tamara Smart, Nonso Anozie, Josh Gad, Colin Farrell oraz Judi Dench. Pierwotnie film miał trafić do kin, ostatecznie zdecydowano, że pojawi się w streamingu – użytkownicy Disney+ będą mogli obejrzeć go już dziś. Recenzje nie zachęcą jednak do seansu.

Na tę chwilę na portalu Rotten Tomatoes zebrano 67 recenzji, z czego tylko 13% z nich to noty pozytywne – średnia ocen wynosi na tę chwilę 3,99/10. Film nisko oceniają także użytkownicy. W komentarzach pojawiają się opinie, że to kolejna płytka adaptacja książki w wykonaniu Disneya, a film marnuje swój potencjał, jest poprowadzony zbyt szybko i kompletnie zatraca ducha oryginału. Co gorsza, nigdy nie potrafi przyciągnąć uwagi widza, choć próbuje pokazać i opowiedzieć (zbyt) wiele w krótkim czasie. Pozytywne recenzje mówią o atrakcyjnej stronie wizualnej. Tutaj przeczytacie więcej opinii.

Planowaliście seans tego filmu?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA