search
REKLAMA
News

Twórcy GRY O TRON wyjaśniają, dlaczego nie uwzględnili w serialu wyczekiwanego przez fanów wątku

Łukasz Budnik

24 września 2020

gra o tron stark
REKLAMA

Choć Gra o tron zakończyła się w zeszłym roku, temat serialu HBO wciąż powraca. Już wkrótce na półki amerykańskich księgarni trafi książka “Fire Cannot Kill a Dragon: Game of Thrones and the Untold Story of the Epic Series”, której autor – James Hibberd – opisuje proces powstawania serialu, w tym niesławnego pilota, który nigdy nie został wyemitowany. 

Uwaga, poniżej spoilery dotyczące fabuły serialu.

W książce zostaje poruszona także kwestia Lady Stoneheart, postaci, która obecna była na kartach powieści George’a R.R. Martina, lecz nigdy nie pojawiła się w serialu. Stoneheart to zmartwychwstała, żądna zemsty na Freyach i Lannisterach Catelyn Stark, która zabita została podczas tzw. Krwawych Godów. Fani wyczekiwali pojawienia się zmartwychwstałej Cat na ekranie w okolicach finału czwartego sezonu, nigdy jednak nie doszło to do skutku.

catelyn stark gra o tron krwawe gody red wedding

Twórcy serialu, David Benioff i D.B. Weiss, wspominają, że wykluczenie wątku zmartwychwstania Catelyn z serialu nigdy nie było przedmiotem sporów, a jednym z powodów takiego stanu rzeczy był fakt, że Martin miał plany wobec tego wątku w swojej powieści. Scenarzyści nie chcą jednak zdradzić szczegółów, aby nie psuć niespodzianki. To nie jedyny powód wycięcia Lady Stoneheart z ich produkcji – wpływ miały też nadchodzące wydarzenia w samym serialu.

Wiedzieliśmy, że zbliża się zmartwychwstanie Jona Snowa. Zbyt wiele wskrzeszeń sprawia, że śmierć bohaterów traci na znaczeniu. Nie chcieliśmy do tego dopuścić.

Weiss i Benioff uznają też, że śmierć podczas Krwawych Godów było mocnym zakończeniem wątku Catelyn i przywrócenie jej jako zombie mogłoby je zepsuć.

Żałujecie, że twórcy nie uwzględnili tego wątku?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA