search
REKLAMA
News

Twórcy DARK powracają z nowym serialem dla Netfliksa. W obsadzie MACIEJ MUSIAŁ

To trzeci serial Netfliksa w karierze polskiego aktora.

Łukasz Budnik

3 maja 2021

REKLAMA

Jantje Friese i Baran bo Odar, twórcy i showrunnerzy serialu Dark, powracają z nowym projektem. Będzie to serial 1899, który opowie o losach statku z imigrantami płynącego w tytułowym roku z Europy do Nowego Jorku. Pasażerami będę osoby z różnych krajów i środowisk.

W zapowiedzi serialu zacytowanej przez Wirtualne Media czytamy:

Gdy niespodziewanie na otwartym morzu napotykają drugi statek, który od miesięcy uważano za zaginiony, zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót. To, co znajdują na pokładzie drugiego statku, zamieni ich podróż do ziemi obiecanej w przypominającą koszmar łamigłówkę, w której skupiają się tajemnice przeszłości łączące wszystkich bohaterów.

Jednym z członków obsady jest Maciej Musiał. Dla polskiego aktora to kolejna produkcja Netflixa w CV – występował już w 1983 oraz pierwszym sezonie Wiedźmina. Poza nim, w serialu pojawią się Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, Lucas Lynggaard Tonnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier, Jose Pimentao, Isabella Wei, Gabby Wong, Jonas Bloquet, Fflyn Edwards, Alexandre Willaume i Anton Lesser. Jak zapowiadają twórcy, produkcja ma być bardzo europejska, a bohaterowie będą posługiwać się ojczystymi językami.

Netflix pokazał już pierwszy teaser serialu:

Produkcja będzie kręcona na wybudowanym specjalnie na wirtualnym planie filmowym, wykorzystującym ekrany LED typu „Volume”. Technologia ta, pozwalająca wyświetlić scenografie bezpośrednio na planie, została już użyta choćby w przypadku The Mandalorian. Twórcy tak skomentowali użycie tej technologii:

Nie moglibyśmy zrealizować naszej wizji serialu bez współpracy z Netflix. Zbudowanie „Volume” było możliwe ponieważ Netflix zaangażował się w tę produkcję na bardzo wczesnym etapie, dzięki czemu serial „1899′” stał się pionierską produkcją, zarówno w kontekście Niemiec, jak i całego regionu. Stworzona na potrzeby naszego serialu infrastruktura to niezwykle nowoczesna innowacja na niemieckim rynku produkcji filmowej, która może przynieść ogromne kreatywne korzyści filmowcom i innym twórcom na całym świecie.

Na ten moment nie znamy daty premiery serialu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA