search
REKLAMA
News

Twórca serialu “Czarno to widzę” za kamerą nowej wersji CZARNOKSIĘŻNIKA Z KRAINY OZ

Kenya Barris zaliczy swój debiut reżyserski.

Łukasz Budnik

16 sierpnia 2022

REKLAMA

Do sieci trafiła informacja, że studio Warner Bros. przygotowuje nową wersję klasyka Czarnoksiężnik z krainy Oz, który trafił na ekrany w 1939 roku. Autorem scenariusza i reżyserem został Kenya Barris, który ma na koncie m.in. seriale Grown-ishCzarno to widzę

Wersja Barrisa nie będzie mieć nic wspólnego z innym zapowiedzianym remakiem, za który odpowiedzialna jest Nicole Kassell i który ma być świeżym spojrzeniem na tę opowieść. Szczegóły na temat adaptacji Barrisa są na ten moment nieznane. Pierwszy Czarnoksiężnik z krainy Oz powstał na podstawie powieści L. Franka Bauma, a w główną rolę Dorotki Gale wcieliła się tam Judy Garland. Na co dzień mieszkająca w Kansas dziewczynka wraz ze swoim psem zostaje przeniesiona do krainy po drugiej strony tęczy. Dorotka chce udać się do Szmaragdowego Grodu, stolicy krainy Oz, aby znaleźć potężnego czarownika, i prosić o pomoc w powrocie do domu. Po drodze poznaje nowych przyjaciół. Okaże się, czy adaptacja Barrisa będzie trzymać się tej fabuły.

Kenya Barris w ostatnich latach napisał m.in. scenariusz do drugiej części Księcia w Nowym Jorku oraz nakręcił swój debiut reżyserski, My i wy, który ma trafić w tym roku na platformę Netflix. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA