search
REKLAMA
News

Twórca pierwszego filmowego SILENT HILL planuje nową część serii

Łukasz Budnik

2 lutego 2020

REKLAMA

W 2006 roku francuski twórca Christophe Gans wyreżyserował ekranizację słynnej gry Silent Hill, w której Radha Mitchell wcielała się w kobietę poszukującą swojej zaginionej córki. Film dobrze poradził sobie finansowo i choć zdania krytyków na jego temat były podzielone, usatysfakcjonował wielu fanów gry. Wygląda na to, że po kilkunastu latach Gans planuje wrócić do tego świata.

W rozmowie z Allocine, reżyser powiedział:

Wraz z Victorem Hadidą mam dwa projekty o tematyce horroru. Pracuję nad adaptacją gry Project Zero (Fatal Frame). Akcja będzie działa się w Japonii – nie chcę modyfikować korzeni gry, której fabuła toczy się w japońskim nawiedzonym domu. Pracujemy też nad nowym Silent Hill. Ten projekt zawsze będzie zakotwiczony w atmosferze małego amerykańskiego miasteczka pustoszonego purytanizmem. Czas już, by zrobić nową część.

Gans nie brał udziału w realizacji Silent Hill: Apokalipsy (2012), kontynuacji jego filmu, która spotkała się z negatywnym odbiorem ze strony widzów i krytyków. Nie wiadomo więc, czy będzie chciał kontynuować podjęte w nim wątki, czy jednak postawi na całkowity restart.

Interesuje was kolejna filmowa adaptacja Silent Hill?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA