search
REKLAMA
News

Pokazano pierwsze zdjęcie z kolejnego SILENT HILL. Reżyseruje twórca ekranizacji z 2006 roku

Do “Silent Hill” powraca Christophe Gans.

Łukasz Budnik

17 maja 2024

REKLAMA

W 2006 roku francuski twórca Christophe Gans wyreżyserował ekranizację słynnej gry Silent Hill, w której Radha Mitchell wcielała się w kobietę poszukującą swojej zaginionej córki. Film dobrze poradził sobie finansowo i choć zdania krytyków na jego temat były podzielone, usatysfakcjonował wielu fanów gry. Po kilkunastu latach Gans wraca do tego świata, a do sieci trafiło pierwsze zdjęcie z nowego filmu, przedstawiające Piramidogłowego.

W zeszłym roku do sieci trafiły szczegóły horroru będącego rebootem serii – Return to Silent Hill. Główne role w reżyserowanej przez Gansa produkcji grają Jeremy Irvine (Czas wojny) oraz Hannah Emily Anderson (Jigsaw). Scenariusz napisał Gans wraz z Sandrą Vo-Anh oraz Williamem Josefem Schneiderem, opierając tekst na grze Silent Hill 2. Fabuła opowie o Jamesie, mężczyźnie załamanym z powodu tęsknoty za swoją prawdziwą miłością. Po tym, jak otrzymuje tajemniczy list, James wraca do Silent Hill, aby odszukać ukochaną. Gdy kieruje się coraz głębiej w ciemność, napotyka przerażające istoty zarówno znane, jak i nowe. Zaczyna kwestionować własny zdrowy rozsądek i próbuje przetrwać na tyle długo, by uratować swoją miłość.

Gans określił film jako “mitologiczne love story” o kimś zakochanym tak bardzo, że jest gotów zejść dla drugiej osoby do piekła. Twórca wyraził nadzieję, że produkcja będzie zarówno satysfakcjonującą adaptacją, jak i zaskoczeniem dla fanów Silent Hill. 

Return to Silent Hill

Gans nie brał udziału w realizacji Silent Hill: Apokalipsy (2012), kontynuacji jego filmu, która spotkała się z negatywnym odbiorem ze strony widzów i krytyków.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA