search
REKLAMA
News

Twórca BETTER CALL SAUL zapewnia: po finale serialu inaczej spojrzymy na BREAKING BAD

Łukasz Budnik

19 sierpnia 2020

Saul Goodman
REKLAMA

W ostatnich dniach często powraca tematu serialu Better Call Saul, będącego jednocześnie spin-offem i prequelem Breaking Bad. Dowiedzieliśmy się m.in., że Bryan Cranston chciałby powtórzyćBCS rolę Waltera White’a, a twórca serialu – Peter Gould – opowiedział, czego możemy spodziewać się po ostatnim sezonie. W nowym wywiadzie scenarzysta zapowiedział dodatkowo, jak będziemy odbierać Breaking Bad po finale Better Call Saul.

Pamiętajmy, że tworząc ostatni sezon, twórcy stoją przed zadaniem nie tylko domknięcia wątków, lecz także zespojenia ich z wcześniejszym z seriali. Gould powiedział:

(…) wiemy, gdzie są teraz bohaterowie i – po części – jak skończą. Są postaci jak Kim Wexler, których dalsze losy są nieznane, ale są też takie jak Jimmy McGill, w którego przypadku wiemy, co będzie robić w czasach Waltera White’a. Mamy dużo zobowiązań, ale w pewnym sensie w tym cała zabawa, aby dopasować wszystko do siebie i jednocześnie stworzyć spójną i autonomiczną historię w “Better Call Saul”.

Netflix GZL light

Gould dodał:

Myślę że po obejrzeniu “Better Call Saul” spojrzycie na “Breaking Bad” w zupełnie innym świetle. Dowiemy się pewnych dotychczas nieznanych rzeczy o postaciach i wydarzeniach z “Breaking Bad”, co więcej: dowiemy się także o ich losach, które mogą okazać się zaskakujące. Zaczęliśmy w 2007 roku, więc to 13 lat pracy, wszystko musi do siebie pasować jak idealna układanka. Mam nadzieję, że nam się to uda – zrobimy, co w naszej mocy.

Czekacie na ostatni sezon serialu?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA