search
REKLAMA
News

Co GEORGE LUCAS sądzi o THE MANDALORIAN? Twórca serialu odpowiada

Łukasz Budnik

19 sierpnia 2020

REKLAMA

The Mandalorian okazał się sukcesem i zaskarbił sobie sympatię widzów i krytyków, nie tylko ze względu na uwielbianą postać nazwaną przez fanów Baby Yoda. Choć firma Lucasfilm została kilka lat temu sprzedana Disneyowi, George Lucas miał swój udział przy tworzeniu hitu platformy Disney+ – konsultował się z nim twórca serialu, Dave Filoni. 

Filoni pozostaje z Lucasem w kontakcie, a ten drugi stanowi niemal mentorską figurę. Lucas udziela Filoniemu rad przed kręceniem danej sceny, a sam Filoni dopytuję twórcę Gwiezdnych wojen o rady, które następnie przekazuje reszcie ekipy, aby świat przedstawiony był ze sobą spójny. Lucas skomentował też sam serial. Filoni stwierdził:

Wypowiadał się bardzo pochlebnie. Myślę, że serial mu się podoba – raz powiedział, że może go oglądać jako fan i widz.

Fakt, że Lucas miał wpływ na realizację The Mandalorian był znany już wcześniej – twórcy serialu wykorzystali starsze pomysły filmowca związane z wirtualnymi planami i scenografiami. Tutaj możecie sprawdzić, jak realizowano serial:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA