search
REKLAMA
News

Pierwsza zapowiedź finałowego sezonu BETTER CALL SAUL. Czy twórcy ukryli w niej datę premiery?

Szósty sezon “Better Call Saul” będzie ostatnim.

Łukasz Budnik

8 lutego 2022

Better Call Saul Kim e1539209773724
REKLAMA

Trwa oczekiwanie na premierę szóstego, finałowego sezonu Better Call Saul. Produkcja mierzyła się z problemami – najpierw zdjęcia zostały opóźnione ze względu na pandemię, a w lipcu zeszłego roku do szpitala trafił Bob Odenkirk, który zasłabł na planie. Nowe odcinki zobaczymy jednak już wkrótce – do sieci trafiła ich pierwsza zapowiedź.

Krótki teaser zapowiada powrót słynnych bliźniaków Salamanca, których znamy już z Breaking Bad. Choć klip nie zdradza wprost, kiedy zadebiutują nowe odcinki, został opatrzony podpisem “Zaznaczcie datę w kalendarzu”. Fani podejrzewają, że wskazówką od twórców są plakietki z literami D i R widoczne w ostatnim ujęciu zwiastuna. To kolejno czwarta i osiemnasta litera w alfabecie, stąd podejrzenie, że nowe odcinki zadebiutują 18 kwietnia. Pozostaje czekać na oficjalne potwierdzenie ze strony twórców.

Na ten moment nie wiadomo nic na temat fabuły szóstego sezonu, choć twórcy  zapowiadali, że mocno zależy im na zespojeniu wszystkich wątków, także z Breaking Bad. Peter Gould w 2020 roku mówił:

Myślę że po obejrzeniu “Better Call Saul” spojrzycie na “Breaking Bad” w zupełnie innym świetle. Dowiemy się pewnych dotychczas nieznanych rzeczy o postaciach i wydarzeniach z “Breaking Bad”, co więcej: dowiemy się także o ich losach, które mogą okazać się zaskakujące. Zaczęliśmy w 2007 roku, więc to 13 lat pracy, wszystko musi do siebie pasować jak idealna układanka. Mam nadzieję, że nam się to uda – zrobimy, co w naszej mocy.

Finałowy sezon Better Call Saul będzie składać się z 13 odcinków i zostanie podzielony na dwie części. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA