search
REKLAMA
News

TOP GUN: MAVERICK zarobił w USA już więcej niż CZARNA PANTERA. Doskonale radzi sobie także na VOD

“Top Gun: Maverick” bije kolejne rekordy.

Łukasz Budnik

5 września 2022

REKLAMA

Pod koniec czerwca dowiedzieliśmy się, że Top Gun: Maverick Josepha Kosinskiego zarobił na całym świecie już miliard dolarów, stając się dopiero drugim filmem od 2019 roku, któremu udała się ta sztuka (pierwszym był Spider-Man: Bez drogi do domu). 

W parze z doskonałymi zarobkami Maverick może się pochwalić świetnym przyjęciem ze strony widzów i krytyków – jeszcze przed premierą produkcja została okrzyknięta jednym z najlepszych sequeli w historii. Dziś na koncie widowiska jest już 1,44 miliarda dolarów, z czego 701 milionów dolarów zebrało ono w samym USA. Tym samym Maverick zarobił w Stanach już więcej niż Czarna Pantera. Dzieło Ryana Cooglera zebrało w amerykańskich 700,4 mln dolarów. Film Kosinskiego na świecie także zdobył już większą kwotę – 1,44 miliarda dolarów przy 1,35 miliarda Czarnej Pantery.

W związku z powyższym, Maverick jest aktualnie na piątym miejscu najlepiej zarabiających w USA filmów, a już od tygodni ma też tytuł najlepiej zarabiającego lokalnie filmu Paramount Pictures. Na ten moment wygląda jednak na to, że na piątej pozycji się skończy – następny jest bowiem Avatar, który już teraz ma 760 milionów dolarów, a wkrótce ponownie trafi do kin.

To jednak nie koniec sukcesów Mavericka: choć wciąż dostępny jest w kinach, bije także rekordy na VoD. Stał się najlepiej sprzedającym się cyfrowo filmem w USA w ciągu tygodnia po debiucie w tej wersji, jest także wśród 20 najlepiej sprzedających się tytułów po zaledwie tygodniu od premiery.

Na sukces filmu zareagował CEO Paramount Pictures, który podziękował Cruise’owi i innym osobom biorącym udział w tworzeniu widowiska.

Naszą recenzję Mavericka przeczytacie tutaj

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA