search
REKLAMA
News

TAIKA WAITITI wyreżyseruje film ze świata STAR WARS

Łukasz Budnik

4 maja 2020

REKLAMA

Z okazji Star Wars Day, Disney i Lucasfilm uraczyli widzów informacją na temat jednego z kolejnych zaplanowanych filmów osadzonych w tym świecie. To już oficjalne: zobaczymy Gwiezdne wojny w reżyserii Taiki Waititiego.

Reżyser Jojo Rabbit nie tylko stanie za kamerą widowiska, lecz także napisze do niego scenariusz wraz z Krysty Wilson-Cairns, która ma na koncie skrypt do 1917 Sama Mendesa. Gwiezdne wojny Waititiego mają trafić do dystrybucji kinowej. Nieznana jest data premiery, choć Disney wciąż ma do dyspozycji trzy daty, zarezerwowane na ten moment dla filmów bez tytułu – są to grudzień 2022, grudzień 2024 oraz grudzień 2026.

Uniwersum Gwiezdnych wojen nie jest Waititiemu obce – pracował już przy serialu The Mandalorian, gdzie wyreżyserował finał pierwszego sezonu i wcielił się w jedną z postaci.

Pierwsze plotki na temat angażu Waititiego do Star Wars pojawiły się w styczniu – sam reżyser, gdy został zapytany o sprawę, stwierdził że bardzo chciałby się tego podjąć i że jest skłonny wyreżyserować każdy rodzaj filmu, o ile nie jest to zawodowe samobójstwo.

Cieszycie się, że zobaczycie Gwiezdne wojny od Waititiego?

Fotka główna: UNILAD

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA