search
REKLAMA
News

Ta ekranizacja twórczości STEPHENA KINGA przeraża bardziej niż inne. Reżyser filmu zapowiada

Stephen King doczekał się kolejnej ekranizacji swojego dzieła.

Łukasz Budnik

13 maja 2023

REKLAMA

Zbliża się premiera horroru Boogeyman opartego na opowiadaniu Stephena Kinga. Film pierwotnie miał być przeznaczony na platformę Hulu, jednak pozytywne reakcje po testowym pokazie w grudniu skłoniły producentów do tego, by uczynić z niego produkcję kinową. 

Film opowie o nastolatce i jej siostrze, które po tragicznej śmierci matki odkrywają, że w ich domu przebywa nadprzyrodzona istota. Obie próbują zwrócić uwagę swojego pogrążonego w żałobie ojca, zanim będzie za późno. W filmie występują Sophie Thatcher, Chris Messina, Vivien Lyra Blair, Marin Ireland, Madison Hu, LisaGay Hamilton oraz David Dastmalchian. Opowiadanie Kinga z 1973 roku zaadaptowali  Scott Beck, Bryan Woods i Mark Heyman, a film wyreżyserował Rob Savage. Wśród producentów znalazł się Shawn Levy (Free GuyStranger Things).

Savage w nowym wywiadzie zapowiada, że Boogeyman to najstraszniejsza adaptacja Stephena Kinga, jak kiedykolwiek powstała.

Nie sądzę, że była już adaptacja Kinga tak mocno straszna, jak ten film. Podeszliśmy tu do materiału źródłowego w inny sposób niż w pozostałych ekranizacjach. Chcieliśmy, żeby film był wierny prozie Kinga. Ja i Mark Heyman skupialiśmy się na tym, aby oddać ciepło postaci, które czuje się w jego powieściach. Nawet jeśli tematyka jest mroczna, zawsze jest iskierka nadziei. To nie jest cyniczny pisarz.

Film zadebiutuje 2 czerwca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA