search
REKLAMA
News

SZYBCY I WŚCIEKLI 9: VIN DIESEL wierzy, że to Paul Walker natchnął go do obsadzenia Johna Ceny

Łukasz Budnik

19 kwietnia 2021

REKLAMA

25 czerwca do amerykańskich kin trafi dziewiąta odsłona serii Szybcy i wściekli, nazwanej przez twórców The Fast Saga. W nowej części powrócą aktorzy znani z poprzednich odsłon, w tym między innymi Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris i Jordana Brewster. Swoje role powtórzą też Charlize Theron i Helen Mirren. W F9 zobaczymy także nowe twarze – przykładowo w antagonistę, brata Dominica Torreto, wciela się John Cena.

Podczas ostatniej konferencji prasowej Vin Diesel stwierdził, że do obsadzenia Ceny w roli przeciwnika natchnął ich Paul Walker (a konkretnie jego duch). Walker występował w serii w roli Briana, jednak w 2013 roku zginął w wypadku samochodowym – siódma część serii zakończyła się hołdem dla aktora i jego postaci. Diesel mówił:

Kiedy zbliżaliśmy się do początku produkcji, Justin [Lin, reżyser] i ja rozmawialiśmy o tym, jak przerażające byłoby obsadzić nowego Toretto. Można by było pójść w wiele kierunków. Pamiętam, że gdy byłem w takiej swojej świątyni Doma, gdzie medytowałem i przygotowałem się psychicznie do wejścia w rolę, przyszedł tam John Cena. Nazwijcie to szaleństwem, ale poczułem się, jakby wysłał go Paul Walker. Tamtej nocy rozmawiałem z Justinem i powiedziałem mu: “Moje przeczucie i moje serce mówią mi, że tak właśnie miało być”.

Sam Cena zdaje sobie sprawę, że występ w nowej części to dla niego odpowiedzialność i szansa. Aktor cieszy się, że dołączył do rodziny, która zbudowała markę światowych blockbusterów i że będzie mógł zagrać największego adwersarza Doma, a także zasłużyć na szacunek fanów serii.

Justin Lin, który wyreżyserował film, ma na koncie już trzecią, czwartą, piątą i szóstą część serii. Widowisko pierwotnie miało zadebiutować już w maju zeszłego roku, jednak ze względu na pandemię jego premiera była kilka razy przekładana. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA