search
REKLAMA
News

SUPERBOHATER OD SHOWMAX, KULIG W SERIALU AMAZONA. Suma wszystkich newsów

Szymon Skowroński

12 października 2018

REKLAMA

Wiemy, że nie macie czasu, by śledzić wszystkie newsy ze świata kina, dlatego przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń filmowych tygodnia.

Polski superbohater od Showmaxa

Tylko spokojnie, platforma dopiero zleciła rozpisanie scenariuszy, liczy koszty i planuje. Coś się jednak dzieje – może doczekamy się pierwszej polskiej produkcji o bohaterze ratującym świat (lub przynajmniej osiedle). Ja mam propozycję tytułu: Agent P.O.L.A.K.

Joanna Kulig w serialu Amazona

Joanna Kulig Amazon

Kolejne sukcesy “naszych” za granicą. Piszę “naszych” w cudzysłowie, bo nie wiem, czy Kulig jest prawdziwie nasza – w końcu grała u Pawlikowskiego, a Pawlikowski zrobił Idę, a Idy niektórzy nie uważają za polską. No ale – Kulig ma wziąć udział w serialu opartym na Hannie. Pamiętacie Hannę? Amazon pamięta, a wy przypomnijcie sobie: Saoirse Ronan jako mordercza tajna agentka wyposażona w łuk i kruszące duszę spojrzenie. Nie wiem, czy to się uda bez Ronan, ale co ja tam wiem.

Nowszy, uniwersalniejszy żołnierz

Ma być nowa wersja hitu z Jean-Claudem Van Dammem i Dolphem Lundgrenem. Nowy Uniwersalny żołnierz ma wyjść spod pióra Richarda Wenka – autora Bez litości. Producenci chcą wskrzesić martwą od lat serię. Swoją drogą, film opowiadał o martwych żołnierzach przywróconych do życia, przerobionych na cyborgi na usługach armii. I nie mówcie mi, że życie nie naśladuje sztuki.

James Gunn znalazł prace w DC

James Gunn

Wyrzucony z MCU reżyser znalazł nową fuchę: ma napisać (a może i nakręcić) drugi Legion Samobójców dla DC. Od dennych żartów o pedofilii, przez dwie części Strażników Galaktyki, do Legionu Samobójców – oto historia wzlotów i upadków. A zupełnie serio: moim zdaniem szkoda jego talentu na chłam od DC.

Ryan Coogler napisze i nakręci drugą Czarną panterę

Czego można było się spodziewać: 1,3 miliarda w box office zagwarantowało młodziutkiemu reżyserowi powrót za stery filmu o superbohaterze. Oby było więcej, lepiej i bardziej afrykańsko!

Jest obsada netfliksowego Wiedźmina

Wiedźmin Netflix

Pewnie już wszystko wiecie. Ostatecznie, Ciri będzie biała. Sapkowski nigdzie nie pisał o jej kolorze skóry, więc dla niektórych pewnie będzie to ewidentny przykład whitewashingu 😉

Uwaga! News o teatrze i polityce!

Warto o tym wspomnieć, bo z teatru do filmu krótka droga. Piotr Gliński, marionetkowy Minister Kultury (ekhm…), zapowiedział, że wynik wyborów samorządowych może wpłynąć na stanowiska dyrektorów w teatrach państwowych. Wręcz jawnie zasugerował, ze pro-pisowskie samorządy powinny obstawiać instytucje swoimi ludźmi. Nie matura, lecz cenzura zrobi z ciebie dyrektura!

Avatar

Szymon Skowroński

REKLAMA