search
REKLAMA
News

STEPHEN KING zachwycony filmem FLASH. Napisał krótką opinię na temat widowiska DC

Stephen King widział przedpremierowo “Flasha”.

Łukasz Budnik

19 maja 2023

REKLAMA

Na czerwiec zaplanowana jest premiera widowiska Flash, w którym rolę tytułową zagrał Ezra Miller. Przypomnijmy, że widowisko wyreżyserował Andy Muschietti, twórca dwóch części Tego, na podstawie scenariusza Christiny Hodson, autorki Ptaków Nocy. Fabuła ma być luźno oparta na historii Flashpoint i na skutek działań tytułowego bohatera wprowadzić alternatywne rzeczywistości, co doprowadzi do resetu uniwersum DC.

W zeszłym roku “The Hollywood Reporter“, informowało, że wyniki filmu DC zanotowane po pokazach testowych były jednymi z najlepszych od czasu trylogii Mroczny Rycerz Christophera Nolana, która jest powszechnie uważana za jedno ze szczytowych osiągnięć w dziedzinie ekranizacji komiksu. Bardzo pozytywne były także pierwsze reakcje dziennikarzy sprzed kilku tygodni.

Teraz kilka ciepłych słów dorzucił sam Stephen King. Twórca napisał na Twitterze:

Widziałem dziś przedpremierowo FLASHA. Zazwyczaj nie obchodzą mnie za bardzo filmy superbohaterskie, ale ten jest wyjątkowy. Pełen serca, zabawny, zadziwiający. Bardzo mi się podobało.

Pod postem Kinga jeden z użytkowników spytał Jamesa Gunna: “Czy to prawda?”, na co Gunn – aktualnie stojący na czele filmów DC – odparł, że “jak cholera”.

Premiera Flasha jest aktualnie wyznaczona na 16 czerwca 2023 roku. Na ekranie pojawią się oprócz Millera Kiersey Clemons jako Iris West, Sasha Calle jako Supergirl oraz Ben Affleck i Michael Keaton jako dwie wersje Batmana. Powraca też Michael Shannon w roli generała Zoda.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA