search
REKLAMA
News

SKYWALKER. ODRODZENIE. Nowelizacja filmu potwierdza teorię dotyczącą Imperatora Palpatine’a

Łukasz Budnik

2 marca 2020

REKLAMA

Jedną z zagadek pozostawionych przez ostatni epizod Gwiezdnych wojen – Skywalker. Odrodzenie – było to, w jaki sposób Imperator Palpatine przeżył upadek do szybu drugiej Gwiazdy Śmierci w finałowych wydarzeniach z Powrotu Jedi. Jedna z fanowskich teorii dotyczących powrotu tego antagonisty mówiła o tym, że oryginalne ciało Palpatine’a naprawdę zostało stracone, zaś w Skywalkerze. Odrodzeniu oglądamy jego klona. Okazuje się, że jest to prawda.

Podobnie jak w przypadku poprzednich części serii, na rynek trafi nowelizacja z której można wyciągnąć nowe szczegóły. Książka autorstwa Rae Carson trafi do sklepów 17 marca, ale pierwsze egzemplarze zostały sprzedane podczas konwentu w Chicago, w związku z czym do sieci trafiły fragmenty powieści. Jeden z nich wyjaśnia sprawę z pojawieniem się Imperatora:

Wszystkie fiolki były puste, z wyjątkiem jednej, niemal wyczerpanej. Kylo przyjrzał się im lepiej. Widział tę aparaturę już wcześniej, gdy jako chłopiec uczył się o Wojnach Klonów. Płyn wlewający się w znajdujący się przed nim żywy koszmar walczył o podtrzymanie gnijącego ciała Imperatora – i przegrywał.
– Co mógłbyś mi ofiarować? – zapytać Kylo. Imperator żył, jako tako, a Kylo czuł w kościach, że to sklonowane ciało miało w sobie ducha prawdziwego Palpatine’a. Było jednak niedoskonałym naczyniem, niezdolnym pomieścić jego olbrzymiej mocy. Nie mogło przetrwać dużo dłużej.
– Wszystko – odrzekł Palpatine. – Nowe Imperium.

Czy uważacie, że taka informacja powinna była znaleźć się w samym filmie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA