SHERLOCK HOLMES 3 w rękach reżysera ROCKETMANA

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

W tym roku mija 10 lat od premiery Sherlocka Holmesa z Robertem Downeyem Juniorem w roli tytułowego detektywa. Produkcja okazała się sukcesem finansowym, a dwa lata później do kin trafił sequel – oba filmy wyreżyserował Guy Ritchie. Na 21 grudnia 2021 roku zaplanowano premierę trzeciej części serii, jak się okazuje – z innym reżyserem za kamerą. 

Za film odpowiedzialny będzie Dexter Fletcher, najlepiej znany ostatnio jako twórca Rocketmana i ten, który zastąpił Bryana Singera podczas realizacji Bohemian Rhapsody. Wcześniej Fletcher wyreżyserował też inny film z Taronem Egertonem, zatytułowany Eddie zwany orłem.

Kadr z filmu „Sherlock Holmes”

Do roli Sherlocka Holmesa powróci Robert Downey Junior. Według studia Warner Bros. plany na realizację trzeciej części istniały od zawsze, trudno było jednak pogodzić terminy, gdy Downey Jr. zajęty był występami w kolejnych filmach kinowego uniwersum Marvela. Udział Jude’a Lawa jako Watsona nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, ale o chęci powrotu do roli wypowiadał się już sam aktor, trudno zatem spodziewać się jego braku. Law wspominał, że film zaakcentuje fakt, iż bohaterowie nie widzieli się przez dłuższy czas.

Czekacie na nowe przygody Sherlocka i Watsona?

Ostatnio dodane