search
REKLAMA
News

ROBERT DOWNEY JR. zarobił bonusowe 55 MILIONÓW DOLARÓW na AVENGERS: KOŃCU GRY

Łukasz Budnik

11 lipca 2019

REKLAMA

Marvel nie odpuszcza w wyścigu o pierwsze miejsce na liście najlepiej zarabiających filmów wszech czasów i po raz drugi wypuszcza do kin rozszerzoną o kilka bonusów wersję Avengers: Końca gry (ma ona trafić też do polskich kin). Na tę chwilę film zarobił około 2,7 mld dolarów i plasuje się na drugim miejscu rankingu, zaraz za Avatarem. Jak podaje w swoim raporcie magazyn Forbes, zarobki filmu mogą cieszyć Roberta Downeya Juniora, który za swój występ zgarnął łącznie już… 75 milionów dolarów.

Tak olbrzymia suma jest efektem kontraktu, według którego aktor otrzymuje 8% całkowitego zysku filmu. Pierwotną gażą Downeya Juniora było 20 milionów dolarów, co czyniło go najlepiej zarabiającym aktorem z obsady (Chris Hemsworth, Scarlett Johansson i Chris Evans zgarnęli po 15 milionów). Na czysto Avengers: Koniec gry zarobiło 700 milionów dolarów, z czego 8% poszło do kieszeni odtwórcy roli Tony’ego Starka. Tym samym aktor zainkasował otrzymaną powyżej sumę – a ta jeszcze się powiększy.

Co ciekawe, na liście 100 najlepiej zarabiających gwiazd tego roku jest szóstka aktorów z Końca gry: Downey Junior, Hemsworth, Evans, Johansson oraz Bradley Cooper i Paul Rudd. Cooper za swoją głosową rolę otrzymał do tej pory bonusowo 7 milionów dolarów.

Aktualnie w kinach triumfuje kolejna odsłona MCU – Spider-Man: Daleko od domu, który wkrótce będzie mieć na koncie miliard dolarów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA