search
REKLAMA
News

SEANS (prawie) na KSIĘŻYCU? TO MOŻLIWE podczas czwartej edycji OCTOPUS FILM FESTIVAL!

Wszystkie podwodne radary oraz sondy potwierdzają, że w dniach 3–8 sierpnia z Motławy na suchy ląd wypełznie słynny Octopus.

Przemysław Mudlaff

15 lipca 2021

REKLAMA

Gdańszczanie! Mieszkańcy Trójmiasta! Rodacy od morza do samiuśkich Tater! Wszystkie podwodne radary oraz sondy potwierdzają, że podobnie jak w latach ubiegłych, tak również w sierpniu 2021 roku, a dokładniej pisząc w dniach 3–8 sierpnia, z Motławy na suchy ląd wypełznie słynny Octopus. Za zgodą Neptuna ośmiornica znów rozsiądzie się w murach i wśród żurawi Stoczni Gdańskiej. Wiarygodne źródła podają jednak, że jej macki obejmą całe miasto, które na sześć dni przemieni się w światową stolicę kina gatunkowego. Chyba rozumiecie już, co to znaczy, prawda? Tak! 4. edycja Octopus Film Festival zbliża się wielkimi krokami!

Chociaż kolejne punkty programu 4. edycji Octopus Film Festival są wciąż ogłaszane, to na podstawie atrakcji, które zostały do tej pory potwierdzone, można z powodzeniem przypuszczać, że wszyscy żądni przygód kinomaniacy znajdą w Gdańsku pomiędzy 3 a 8 sierpnia 2021 roku coś dla siebie. Skąd ta pewność? Wyobraźcie sobie tylko seans filmu Moon (2009) w namiocie sferycznym wybudowanym przez firmę, która podobne konstrukcje tworzyła na potrzeby m.in. Marsjanina (2015) Ridleya Scotta. Albo znajdźcie mi inny festiwal, na którym wszyscy widzowie z otwartymi w zachwycie ustami będą podziwiać filmy wyświetlane w ramach retrospektywy twórczości Marka Piestraka. Powiedzcie, gdzie indziej nadrobicie szalone, podgrzane do 120˚F (stopnie Fahrenheita, bo w końcu jesteśmy w Gdańsku) australijskie kino eksploatacji, czyli Ozploitation? Na jakim innym filmowym festiwalu spotkacie się z tak kultową osobistością, jaką bezsprzecznie jest twórca i prezenter programu 997, Michał Fajbusiewicz? Gdzie indziej weźmiecie udział w intensywnych, trzydniowych warsztatach scenariuszowych z Michałem Marczakiem?

Powyższe atrakcje to tylko niektóre smaczki czekające na wyznawców Octopusa. Program festiwalu wypełniony zostanie oczywiście również gatunkowymi nowościami filmowymi, które nie były wcześniej prezentowane w Polsce stacjonarnie. Wśród nich znajdziecie m.in. kinematograficzną perełkę prosto z festiwalu w Sundance, The Blazing World, określaną, jako swego rodzaju Suspiria ery Instagrama z legendarnym Udo Kierem w jednej z głównych ról, a także niezwykle intrygująco zapowiadający się obraz Filipa Jana Rymszy o enigmatycznym tytule Komar.

Kolejne ogłoszenia programowe 4. edycji Octopus Film Festival już wkrótce. Od dziś natomiast w sprzedaży dostępne są festiwalowe karnety – więcej informacji na stronie internetowejTutaj przeczytacie relację z zeszłorocznej edycji.

Autorem grafiki promującej festiwal jest Ada Zielińska.

Przemysław Mudlaff

Przemysław Mudlaff

Od P do R do Z do E do M do O. Przemo, przyjaciele! Pasjonat kina wszelkiego gatunku i typu. Miłośnik jego rozgryzania i dekodowania. Ceni sobie w kinie prawdę oraz szczerość intencji jego twórców. Uwielbia zostać przez film emocjonalnie skopany, sponiewierany, ale też uszczęśliwiony i rozbawiony. Łowca filmowych ciekawostek, nawiązań i powiązań. Fan twórczości PTA, von Triera, Kieślowskiego, Lantimosa i Villeneuve'a. Najbardziej lubi rozmawiać o kinie przy piwku, a piwko musi być zimne i gęste, jak wiecie co.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA