search
REKLAMA
News

SCHWARZENEGGER zdradził nietypowe metody treningu z bronią do “Terminatora”. “Krwawiłem”

Schwarzenegger napisał nową książkę.

Łukasz Budnik

12 października 2023

REKLAMA

Arnold Schwarzenegger zagrał w swojej karierze wiele kultowych ról, wśród których jest oczywiście T-800 z Terminatora. W swojej nowej książce, Be Useful: Seven Tools for Life, aktor wspomina, w jaki sposób przygotowywał się do tego występu.

Schwarzenegger skupił się na tym, jak przebiegały jego treningi z bronią.

Przy “Terminatorze” musiałem stać się maszyną. Zakrywałem sobie oczy, dopóki nie nauczyłem się wykonać każdego triku z bronią z zamkniętymi oczami. Wystrzeliłem tyle serii, że w końcu przestałem mrugać, słysząc huk. Przy drugiej części tak wiele razy ćwiczyłem obrót strzelby na palcu, że moje kostki krwawiły. W gotowym filmie miało to być dwusekundowe ujęcie. Nie narzekałem.

Schwarzenegger w tym roku jasno dał do zrozumienia, że nie zamierza już wracać do Terminatora.

Ta seria się nie skończyła, ale ja skończyłem z nią. Jest dla mnie jasne, że widzowie chcą zobaczyć w “Terminatorze” coś innego. Ktoś musi wpaść na świetny pomysł. “Terminatorowi” w dużej mierze zawdzięczam swój sukces, więc zawsze będę ciepło patrzeć na tę serię. Pierwsze trzy filmy są świetne. W czwartym nie wystąpiłem, bo pełniłem urząd gubernatora. Piąta i szósta część nie były sukcesem. Wiedzieliśmy to od początku, ponieważ po prostu nie były dobrze napisane.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA