search
REKLAMA
News

SAOIRSE RONAN komentuje pominięcie Grety Gerwig w nominacjach do Złotych Globów

Łukasz Budnik

11 grudnia 2019

REKLAMA

Wczoraj pisaliśmy o kontrowersjach, jakie wzbudził brak nominacji dla kobiet w kategorii reżyserskiej Złotych Globów. Wśród twórczyń, które nie doczekały się uznania głosujących jest Greta Gerwig, reżyserka i scenarzystka Małych kobietek. Sytuację skomentowała Saoirse Ronan, która za swoją rolę w filmie otrzymała nominację do nagrody.

Ronan, aktualnie promująca film wraz z koleżankami z planu, jest bardzo rozczarowana faktem, że Gerwig nie została doceniona ani za scenariusz, ani za reżyserię.

Zrobiła jeden z najlepszych filmów roku. To istotne, że takie rzeczy się dzieją, bo przypominają nam jak daleka droga jest jeszcze przed nami. Greta to wspaniały filmowiec. Nie byłybyśmy tutaj, gdyby nie ona. Nasze występy są mocno zależne od siebie, ale to Greta nas połączyła – wszystko to jest efektem jej planu.

Zdziwienie z powodu braku nominacji dla Gerwig wyraziła też inna aktorka występująca w filmie – Florence Pugh.

Ronan, dla której nominacja za Małe kobietki jest już czwartą w karierze, miała okazję współpracować z Gerwig już przy docenianym przez widzów i krytyków Lady Bird – reżyserka również wtedy nie otrzymała nominacji w kategorii reżyserskiej, choć była później kandydatką do Oscara, jako piąta kobieta w historii. O swojej najświeższej nominacji Ronan powiedziała:

Jestem dozgonnie wdzięczna Grecie Gerwig za jej przewodnictwo i partnerstwo, jak również wytrwałość, dzięki której zebrała tę niesamowitą obsadę i stworzyła rodzinne środowisko, abyśmy mogły opowiedzieć wyjątkową historię. Mój występ w tym filmie należy w równym stopniu do mnie i do Grety, a to uznanie dzielę z nią całkowicie.

Małe kobietki zadebiutują w USA 25 grudnia, natomiast rozdanie Złotych Globów odbędzie się 5 stycznia. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA