search
REKLAMA
News

Są małe szanse, że MATRIX 4 i JOHN WICK 4 trafią do kin w tym samym dniu

Łukasz Budnik

1 maja 2020

John Wick 4 The Matrix 4
REKLAMA

Pod koniec zeszłego roku fanów podekscytowała wieść, że dwie nadchodzące kontynuacje z udziałem Keanu Reevesa, John Wick 4 oraz Matrix 4, trafią do kin w tym samym dniu – 21 maja 2021 roku. Niestety, w związku ze wstrzymaniem prac na planie tego drugiego, szanse na podwójną dawkę Reevesa mocno się zmniejszyły. 

W wywiadzie dla “Collider” sprawę nakreślił Chad Stahelski, reżyser Wicka, który pracuje też nad czwartym Matrixem.

Chcemy rozszerzyć świat Johna Wicka, ale nie jestem w stanie podać daty pojawienia się kolejnej części. Kiedy to wszystko się stało, prace nad “Matrixem” trwały tylko 4 tygodnie. Keanu będzie musiał najpierw zakończyć swój udział w tym filmie, co jest dużą sprawą i pewnie zajmie mu czas aż do końca roku. Później będziemy musieli się przygotować do realizacji, a dopiero później zaczniemy zdjęcia. Jeśli zatem chodzi o daty premier, (…) to któż to teraz wie.

Jeśli rzeczywiście Reeves będzie na planie Matrixa aż do końca 2020 roku, szanse na wyrobienie się z czwartym Wickiem na maj 2021 są praktycznie zerowe. Pozostaje jednak czekać na oficjalne wieści od studia. Szczegóły dotyczące nowej odsłony są jeszcze nieznane, ale Stahelski planuje ambitne podejście. Do tej pory filmy z tej serii zarobiły 573 miliony dolarów na całym świecie.

Na którą z kontynuacji czekacie bardziej?

Grafika główna: Movieweb

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA