search
REKLAMA
News

Są już zagraniczne recenzje TENET. Co piszą krytycy?

Łukasz Budnik

21 sierpnia 2020

REKLAMA

Po wydłużonym czasie oczekiwania, już wkrótce na ekrany kin trafi Tenetnajnowsze dzieło Christophera Nolana. Widowisko z udziałem Johna Davida Washingtona i Roberta Pattinsona doczekało się już pierwszych recenzji. Jak krytycy oceniają nowy film reżysera?

W chwili, gdy piszę te słowa, Tenet ma 30 zarejestrowanych ocen na portalu Rotten Tomatoes, z czego 87% z nich to noty pozytywne. Średnia ocena to 7,23/10, choć zapewne wkrótce będzie ulegać zmianie, gdy napłynie więcej recenzji.

Wśród pozytywnych opinii recenzentów przeczytamy, że poruszenie zagadnień zabawy z czasem (kolejne po Interstellar) wyszło Nolanowi fenomenalnie, a sam film z powodzeniem może rozpocząć sezon na blockbustery. To odważny spektakl, utrzymany w standardowym stylu reżysera, choć sceny akcji przewyższają wszystko to, co zrobił do tej pory – strona techniczna zachwyca, a produkcja jest bardziej interesująca niż inne blockbustery. Sama fabuła może powodować zawrót głowy – recenzenci wspominają, że być może przydadzą się kolejne seanse. Z kolei w negatywnych opiniach czytamy, że Tenetowi brakuje serca i duszy, a całość jawi się jako bałagan.

TUTAJ znajdziecie wszystkie dotychczasowe opinie.

Polscy widzowie będą mogli obejrzeć Tenet już w przyszłym tygodniu. Wybieracie się do kina?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA