search
REKLAMA
News

ROBERT PATTINSON powalczy o Oscara? Studio zgłasza jego kandydaturę

Łukasz Budnik

8 października 2019

REKLAMA

Wokół przyszłorocznego rozdania nagród Akademii robi się coraz większy szum. Niedawno informowaliśmy was o tym, że Disney marzy o dwunastu Oscarach dla Avengers: Końca gry.  Jak przekazuje “Variety”, teraz swoich kandydatów do otrzymania statuetki przedstawiło studio A24, produkujące The Lighthouse. Pod rozwagę mają być wzięci obaj aktorzy występujący w filmie Roberta Eggersa – Robert Pattinson jako najlepszy aktor pierwszoplanowy i Willem Dafoe jako drugoplanowy. 

The Lighthouse, pokazywane do tej pory na festiwalach, zdobywa świetne recenzje (również u nas). Osadzona w końcówce XIX wieku historia opowiada o dwóch mężczyznach strzegących latarni i ich relacji w obliczu takiego wyizolowania. Fakt, że Pattinson i Dafoe są kandydatami w różnych kategoriach wynika z czasu ekranowego – ten pierwszy ma go więcej.

Aktorzy

Jeśli Pattinson rzeczywiście otrzyma nominację do Oscara, będzie ona pierwszą w jego karierze. Dafoe z kolei miałby szansę na statuetkę już trzeci rok z rzędu – dwa lata temu był nominowany za The Florida Project, a rok temu za Van Gogha. U bram wieczności. 

Pattinsona czeka teraz zapracowany czas – trwają już prace nad The Batman, gdzie aktor wcieli się w tytułowego bohatera. Film trafi na ekrany kin w 2021 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA