search
REKLAMA
News

ROBERT PATTINSON negocjuje rolę w filmie science fiction od twórcy PARASITE

Robert Pattinson negocjuje rolę w filmie science fiction opartym na powieści “Mickey7”.

Łukasz Budnik

19 stycznia 2022

pattinson
REKLAMA

W 2020 roku Parasite zapisał się w historii jako pierwszy nieanglojęzyczny film, który zdobył Oscara. Reżyser koreańskiego przeboju, Bong Joon-Ho, planuje już kolejny projekt – tym razem dla studia Warner Bros.

Twórca prowadzi rozmowy na temat wyreżyserowania i napisania filmu, który miałby być ekranizacją powieści Edwarda Ashtona pt. “Mickey7” (książka nie jest jeszcze w sprzedaży). Fabuła książki opowiada o wyprawie mającej na celu skolonizowanie Niflheim, lodowego świata. W związku z niebezpieczeństwami, w wyposażeniu załogi jest Mickey7 – jednorazowy pracownik, który wysyłany jest do wyjątkowo ryzykownych zadań. W razie jego śmierci, zostaje przywrócony w nowym ciele i z zachowanymi wspomnieniami. Podczas jednej z wypraw Mickey7 zostaje uznany za zmarłego, a gdy wraca do bazy, okazuje się, że jest tam już jego duplikat. Mickey7 musi zadbać o to, aby ukryć przed resztą kolonii fakt, że ma klona – w innym wypadku jeden z nich zginie.

Robert Pattinson

Media informują, że rolę w filmie negocjuje Robert Pattinson, którego już wkrótce zobaczymy w Batmanie. Jeśli umowa zostanie sfinalizowana, będzie to kolejna współpraca aktora z Warner Bros. Aktor miał zrobić podczas castingów wielkie wrażenie na reżyserze i producentach, którzy uznali, że jest perfekcyjny do powierzonej mu roli i złożyli ofertę przed końcem zeszłego roku.

Film nie ma jeszcze oficjalnego tytułu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA