search
REKLAMA
News

ROBERT PATTINSON nazywa ZMIERZCH dziwnym i obrzydliwym filmem

Łukasz Budnik

12 marca 2020

REKLAMA

Robert Pattinson jest teraz na ustach wielu kinomanów – w zeszłym roku aktor zaliczył świetny występ w Lighthouse, a już w przyszłym roku zobaczymy go w roli Batmana. Gdy ogłoszono ten casting, podniosły się głosy oburzenia – wielu widzów wciąż kojarzy Pattinsona wyłącznie z serią Zmierzch. Sam aktor nie wspomina pracy nad tamtymi filmami ze szczególnym sentymentem. 

W wywiadzie udzielonym „IndieWire” Pattinson nawiązał do Zmierzchu, kiedy mówił o tych tytułach ze swojej filmografii, które można uznać za dziwne.

Grałem w dziwnych rzeczach nawet przed Zmierzchem. Szczerze mówiąc, zawsze myślałem, że sam Zmierzch też był dość dziwaczny, a tylko dzięki marketingowi przeniknął do mainstreamu. Jeśli spojrzycie na moje wywiady, zauważycie, że zawsze kierowałem rozmowę na żucie łożyska czy inne elementy, które były niesmaczne. Sam nie mogłem jednak konkurować z całym działem marketingu, który utrzymywał, że to piękna, romantyczna odyseja. Nie, to obrzydliwe.

Pattinson grał w Zmierzchu w latach 2008–2012. Po zakończeniu serii udowadniał swój talent w takich produkcjach jak Uwodziciel, Life, Zaginione Miasto Z, Good Time, High Life czy wspominane już Lighthouse. W tym roku zobaczymy go w Tenecie Christophera Nolana, a jako Batman pojawi się na ekranach 25 czerwca 2021 roku.

Którą rolę Pattinsona lubicie najbardziej?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA