search
REKLAMA
News

Ile zarobił HENRY CAVILL na WIEDŹMINIE?

Łukasz Budnik

10 stycznia 2020

REKLAMA

Wiedźmin osiągnął olbrzymią popularność, co do tego nie ma wątpliwości. Jednym z najczęściej komplementowanych elementu serialu jest rola Henry’ego Cavilla, który z powodzeniem wcielił się w tytułowego bohatera, Geralta z Rivii. Aktor od lat jest fanem gatunku fantasy i miłośnikiem gier opartych na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Cavill to też najbardziej rozpoznawalne nazwisko w obsadzie (przynajmniej przed premierą pierwszego sezonu) – jaką gażę otrzymał wobec tego od producentów?

Według raportu portalu “Variety”, opublikowanego w czasach gdy Wiedźmin był w fazie realizacji, Cavill miał otrzymać 400.000 dolarów za każdy odcinek pierwszego sezonu. Jeśli ustalenia się nie zmieniły, oznacza to, że za całość pierwszej serii aktor zainkasował 3,2 mln USD. Dla porównania – Norman Reedus za każdy odcinek ostatniego sezonu The Walking Dead miał otrzymywać pełny milion, a Jennifer Aniston i Reese Witherspoon inkasowały 1,1 mln za pojedynczy odcinek The Morning Show.

Sukces pierwszego sezonu Wiedźmina oraz dobry odbiór roli Cavilla może oczywiście zaowocować tym, że jego stawka wzrośnie (na podobnej zasadzie coraz więcej zarabiają młodzi aktorzy ze Stranger ThingsMillie Bobby Brown za trzeci sezon otrzymywała 350.000 dolarów za odcinek).

Czy wy również uważacie, że Cavill sprawdził się w swojej roli?

Źródło Variety
Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA