search
REKLAMA
News

ROBERT PATTINSON krok od zostania NOWYM BATMANEM

Łukasz Budnik

17 maja 2019

REKLAMA

Jak podaje portal Variety, Robert Pattinson jest w tym momencie głównym kandydatem do zagrania tytułowej roli w filmie The Batman, a sfinalizowanie negocjacji z Warner Bros. to tylko kwestia czasu. Wciąż czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie ze strony studia.

Wśród innych kandydatów do roli mówiono o takich nazwiskach jak Nicholas Hoult i Armie Hammer. Według niektórych źródeł ten pierwszy nadal liczy się jeszcze w wyścigu o rolę.

Film o Nietoperzu, będący częścią kinowego świata DC, ma trafić do kin 25 czerwca 2021 roku. Reżyserią zajmie się Matt Reeves (Wojna o planetę małp),  który zastąpił na tym stanowisku pierwotnie przypisanego do tego projektu Bena Afflecka. Ostatecznie aktor porzucił nie tylko stołek reżyserski, lecz także samą postać, w którą wcielił się w Batman v Superman: Świcie sprawiedliwości, Lidze Sprawiedliwości i gościnnie w Legionie samobójców. W sierpniu zeszłego roku Reeves informował, że przygotowywany przez niego scenariusz jest na ukończeniu. Twórca zapowiada, że jego film ma być detektywistyczną historią w klimacie noir opisując to podejście jako coś, czego zabrakło do tej pory w filmach o Batmanie. Akcja prawdopodobnie będzie toczyć się w latach 90. XX wieku.

Przypomnijmy, że Robert Pattinson pojawi się wkrótce w innym filmie produkcji Warner Bros. – kolejnym dziele Christophera Nolana, którego fabuła i gatunek wciąż owiane są tajemnicą.

Choć wciąż czekamy na ostateczne potwierdzenie, już teraz potencjalny casting 33-letniego aktora wywołuje wśród widzów wiele emocji (pojawiają się pierwsze petycje o zmianę aktora). Jak wam podobałby się taki wybór? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA