search
REKLAMA
News

Ridley Scott ma przygotowaną rozszerzoną wersję NAPOLEONA. Metraż jest imponujący

“Napoleon” zadebiutuje w listopadzie.

Łukasz Budnik

30 sierpnia 2023

REKLAMA

Zbliża się premiera nowego widowiska historycznego pt. Napoleon, w którym Joaquin Phoenix i reżyser Ridley Scott ponownie połączyli siły.

Napoleon ma być oryginalnym i osobistym spojrzeniem na władcę i jego drogę władzy, pokazanej przez pryzmat relacji z żoną Józefiną (w tej roli Vanessa Kirby). Zamiarem twórców jest ukazanie na ekranie słynnych bitew Napoleona oraz jego nieustającej ambicji i zmysłu strategicznego, którymi cechował się jako przywódca i wizjoner.

W nowym wywiadzie Scott zdradził, że ma przygotowaną także reżyserską wersję filmu. We fragmencie z “Empire” czytamy:

“Napoleon” trwa prawie 3h, chociaż Scott ma “fantastyczną”, niemal czteroipółgodzinną wersję, w której widzimy więcej życia Józefiny sprzed czasów, gdy znała już Napoleona. Chciałby, żeby Apple pokazało tę wersję. O życiu Napoleona Phoenix mówi: “To niesamowita opowieść. Mam nadzieję, że uchwyciliśmy najbardziej interesujące momenty”.

To nie pierwszy film Scotta, który ma rozszerzoną wersję – podobnie było np. z ObcymKrólestwem niebieskim czy Łowcą androidów.

Aby nakręcić film, twórcy odwiedzili m.in. Lincoln oraz Maltę, gdzie została zrealizowana sekwencja oblężenia Tulonu. Oprócz Phoenixa i Kirby, w filmie zobaczymy Tahara Rahima, który gra polityka Paula Barrasa. Scenariusz napisał David Scarpa.

Produkcja powstała dla Apple Studios. Najpierw zadebiutuje w kinach (w Polsce 24 listopada), a później trafi na Apple TV+ (tutaj data premiery jest jeszcze nieznana). 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA