search
REKLAMA
News

Rian Johnson wyjawił, dlaczego miniatura BREAKING BAD na Netfliksie “doprowadza go do szału”

Rian Johnson wyreżyserował niezwykle ceniony odcinek “Breaking Bad” – Ozymandiasza.

Łukasz Budnik

18 czerwca 2022

breaking bad najlepsze odcinki
REKLAMA

Breaking Bad to jeden z najbardziej cenionych seriali tego wieku, ze szczególnym wskazaniem na czternasty odcinek piątego sezonu, zatytułowany Ozymandiasz. Wyemitowany w 2013, dziś cieszy się perfekcyjną oceną 10/10 w serwisie IMDb i jest powszechnie traktowany jako jeden z najlepszych odcinków w historii telewizji.

Odcinek wyreżyserował Rian Johnson, który na Twitterze podzielił się ostatnio z fanami tym, że miniatura Breaking Bad na Netfliksie – pokazująca ujęcie właśnie z Ozymandiasza – wywołuje w nim negatywne emocje. Oto, dlaczego.

To ujęcie zawsze doprowadza mnie do szału. Tych pachołków nie ma w ujęciu z serialu, były tam dla bezpieczeństwa. Teraz będą doprowadzać do szału i was. Nie ma za co!

Na miniaturze znalazło się zakulisowe zdjęcie ze sceny, w której Walt dzwoni do Skyler; w serialu widzimy jedynie zbliżenie na Walta, bez drogi za nim.

Breaking Bad zakończyło się w 2013 roku, a dwa lata później rozpoczęła się emisja Better Call Saul, spin-offu i jednocześnie prequela skupionego na postaci Saula Goodmana. W tym roku także i ten serial dobiegnie końca.

Ozymandiaszu więcej przeczytacie w tym tekście

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA