search
REKLAMA
News

Reżyserzy “Avengers: Końca gry” skomentowali krytyczne wypowiedzi TARANTINO na temat MCU

Tarantino w zeszłym roku wypowiadał się na temat Marvela.

Łukasz Budnik

12 czerwca 2023

REKLAMA

W zeszłym roku Quentin Tarantino dołożył cegiełkę do dyskusji na temat filmów superbohaterskich (ze wskazaniem na MCU), wypowiadając się w mało przechylnym tonie. Do słów reżysera odnieśli się bracia Russo, którzy wyreżyserowali kilka filmów kinowego uniwersum, m.in. Avengers: Koniec gry.

Przypomnijmy, że Tarantino uważa, że filmy Marvela w przyszłości stracą na popularności; twórca dodał, że reżyserzy nie mogą się doczekać tego dnia. Autor Pulp Fiction podkreślił jednak, że na ten moment “wyginięcie” produkcji Marvela nie jest jeszcze blisko. Spytany o to, czy wyreżyserowałby film Marvela, Tarantino zaprzeczył i wyjaśnił, że żeby robić takie rzeczy, “trzeba być najemnikiem.” Ponadto, reżyser stwierdził, że w Hollywood nie ma teraz prawdziwych gwiazd kina, czego powodem jest “marvelizacja”. Tarantino wyjaśnił w tym samym wywiadzie, że nie czuje nienawiści do filmów Marvela, ale nie podoba mu się, że Hollywood jest teraz zainteresowane tylko tworzeniem takich produkcji i że tylko one wzbudzają podekscytowanie widzów, a dla skromniejszych produkcji brakuje już miejsca.

W rozmowie z New Yorkerem, bracia Russo stwierdzili:

Nie wiem, czy Quentin czuje, jakby urodził się do stworzenia filmu Marvela – być może to powód, dla którego czułby się jak najemnik, gdyby to robił. To zależy od twojej relacji z materiałem źródłowym. My czujemy największe spełnienie, budując społeczność wokół tego, co przygotowujemy.

 

Okaże się, czy Tarantino ustosunkuje się do wypowiedzi reżyserów.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA