search
REKLAMA
News

Reżyser JOHNA CARTERA i WALL-E za kamerą kolejnego filmu science fiction? Trwają rozmowy

Łukasz Budnik

20 maja 2020

JOHN CARTER
REKLAMA

Zagraniczne media poinformowały, że Andrew Stanton prowadzi rozmowy w sprawie wyreżyserowania filmu Chairman Spaceman. Widowisko science fiction mają wyprodukować Searchlight Pictures i Genre Films, firma należąca do Simona Kinberga, autora Mrocznej Phoenix.

Scenariusz oparty będzie na opowiadaniu Thomasa Pierce’a, opublikowanym w 2017 w magazynie “New Yorker” i opowiadającym o misji kolonizacyjnej pracownika korporacji, która nie idzie zgodnie z planem. Osadzoną w niedalekiej przyszłości historię ma zaadaptować sam autor.

Stanton, który od lat pracuje przy filmach Pixara ma już doświadczenie w gatunku science fiction – wyreżyserował Wall-E oraz aktorską produkcję John Carter, która okazała się ogromną klapą finansową i pogrzebała marzenia o całej trylogii z tytułowym bohaterem. Poza filmami twórca udziela się też w telewizji – reżyserował między innymi odcinki Stranger Things Better Call Saul, a ostatnio Opowieści z Pętli Amazona.

Na tę chwilę Stanton negocjuje warunki kontraktu, a rozmowy są na wczesnym etapie. Lubicie jego dotychczasowe dokonania?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA