search
REKLAMA
News

Wszystko, co musicie wiedzieć o potworach z WIEDŹMINA. Bestiariusz od Netflixa

Łukasz Budnik

20 maja 2020

REKLAMA

W lutym wystartowały zdjęcia do drugiego sezonu Wiedźmina, aktualnie przerwane ze względu na panującą pandemię. Pomimo tego Netflix nie ustaje w promowaniu serialu. Polski oddział platformy udostępnił nowy materiał – bestiariusz, z którego dowiecie się ciekawostek na temat potworów widzianych w serialu. 

W opisie napisano:

Wszyscy dobrze znamy i kochamy mutantów, magów czy krasnoludy z Wiedźmina, ale czasami zapominamy o pewnej grupie innych “bohaterów”: niezwykłych potworach i bestiach Kontynentu. Skąd się wzięły i jaki jest ich rodowód? Zebraliśmy całą wiedzę w tym oto bestiariuszu – od ich mitologicznego pochodzenia po potencjalne sposoby na zabicie Geralta. Po obejrzeniu wszystkiego z czym ta profesja ma do czynienia, może jeszcze bardziej docenisz ten trudny fach i w uznaniu rzucisz dodatkowy grosz swojemu lokalnemu wiedźminowi? I dajcie nam znać, jeśli chcecie więcej tego typu potworności!

W drugim sezonie serialu pojawi się nowa obsada – na pewno zobaczymy aktora znanego widzom Gry o tron – Kristofera Hivju. Odtwórca roli Tormunda wcieli się w Wiedźminie (być może już w pierwszym odcinku nowej serii) w Nivellena, zamienionego w bestię mężczyznę, na którym ciąży klątwa. Poza nim ujrzymy Aishę Fabienne Ross (Dziewczyna z portretu) jako Lydię, Thue Ersteda Rasmussena (Szybcy i wściekli 9) jako Eskela, Mecię Simson jako Francescę, Yasena Atoura (Young Wallander) jako Coëna, Agnes Bjorn (Potwór) jako Vereenę, Paula Bulliona (Peaky Blinders) jako Lamberta oraz Kima Bodnię (Obsesja Eve) jako Vesemira. Do swoich ról powrócą oczywiście gwiazdy pierwszego sezonu – Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan i Joey Batey. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA