search
REKLAMA
News

Reżyser GREMLINÓW twierdzi, że Baby Yoda to kopia Gizmo. “Został skradziony”

Grogu – Baby Yoda – stał się niezwykle popularny po premierze “The Mandalorian”.

Łukasz Budnik

15 lipca 2022

REKLAMA

W 2019 roku zadebiutował serial The Mandalorian, w którym jednym z bohaterów jest Grogu, znany także pod określeniem Baby Yoda. Urocza postać stała się po premierze produkcji prawdziwym fenomenem, jak również bohaterem wielu memów. Na jej temat wypowiedział się ostatnio Joe Dante, reżyser dwóch części Gremlinów z 1984 i 1990 roku.

Według Dantego, twórcy The Mandalorian projektując Baby Yodę popełnili plagiat.

Myślę, że kluczem do żywotności tego filmu jest jeden bohater (Gizmo), który w zasadzie jest jak dziecko. To prowadzi mnie oczywiście do tematu Baby Yody, który został całkowicie skradziony i po prostu skopiowany. Bezwstydnie.

Gremliny w tym roku powrócą na HBO Max w animowanym serialu Gremlins: Secrets of the Mogwai, przy którym Dante pracował jako konsultant. Z kolei Baby Yoda, który ostatnio pojawił się w serialu Księga Boby Fetta, powróci w przygotowywanym trzecim sezonie The Mandalorian, który ma zadebiutować w lutym 2023 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA