search
REKLAMA
News

QUENTIN TARANTINO zachwyca się Bradem Pittem. “To inny rodzaj mężczyzny”

Quentin Tarantino wspomina, jakie wrażenie robi Brad Pitt na planie.

Łukasz Budnik

23 czerwca 2022

tarantino pitt
REKLAMA

Quentin Tarantino i Brad Pitt współpracowali ze sobą dwa razy – przy okazji Bękartów wojny oraz Pewnego razu… w Hollywood. Rola Cliffa Bootha w tym drugim przyniosła Pittowi pierwszego aktorskiego Oscara. Na temat aktora Tarantino wypowiedział się ostatnio przy okazji artykułu w magazynie GQ.

Słynny twórca powiedział:

Naprawdę dobrze się prezentuje. Jest umięśniony, na czasie, ma poczucie humoru. Ma niesamowitą umiejętność rozumienia sceny. Niekoniecznie umie wyrazić to słowami, ale instynktownie wie, o co dokładnie chodzi.

Tarantino stwierdził, że Pitt jest jedną z ostatnich prawdziwych gwiazd ekranu i porównał go do Paula Newmana, Roberta Redforda i Steve’a McQueena.

To inny rodzaj mężczyzny. Trudno to dokładnie opisać, bo to tak, jakby opisywać blask gwiazdy. Zauważyłem to już przy Bękartach wojny. Kiedy Brad był w ujęciu nie czułem się, jakbym patrzył przez wizjer kamery. Czułem się, jakbym już oglądał film. Sprawiła to tylko jego obecność w kadrze.

brad pitt

Sam Pitt zapowiedział, że jego kariera aktorska być może zbliża się do końca. W rozmowie z GQ stwierdził, że jest ona na etapie “ostatniego semestru” i wciąż zastanawia się, w jaki sposób ją teraz poprowadzi.

Okaże się, czy Tarantino zechce obsadzić Pitta w swoim kolejnym, dziesiątym filmie, który według zapowiedzi ma być ostatnim/ 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA