search
REKLAMA
News

QUENTIN TARANTINO wyznał, jakiego słynnego filmu nigdy nie oglądał

Quentin Tarantino promuje swoją nową książkę.

Łukasz Budnik

31 października 2022

Quentin Tarantino 1
REKLAMA

Wczoraj pisaliśmy o wypowiedzi Quentina Tarantino, który w programie Jimmy’ego Kimmela zdradził, które filmy uważa za perfekcyjne (więcej przeczytacie tutaj). W tej samej rozmowie reżyser wyznał, jakiego klasyka nigdy nie oglądał.

Prowadzący spytał Tarantino, jaki jest największy, najbardziej znany i szanowany film, którego twórca nigdy nie widział. Tarantino odparł, że jest ich kilka, ale w końcu postawił na Dźwięki muzyki z 1965 roku. Wyznanie reżysera wywołało zaskoczenie widzów zgromadzonych w studiu.

Dźwięki muzyki to klasyczny musical z Julie Andrews w roli głównej, który zdobył 10 nominacji do Oscara, wygrywając łącznie cztery statuetki, w tym dla najlepszego filmu i za najlepszą reżyserię dla Roberta Wise’a. Historia opowiada o Marie, która zostaje wysłana do domu barona von Trappa, aby opiekować się siódemką jego dzieci. Wkrótce między bohaterką i jej pracodawcą zaczyna rodzić się uczucie. Dźwięki muzyki pojawiają się na listach najlepszych filmów w historii (w Polsce film dostępny jest na Disney+).

dzwieki muzyki

Tarantino promuje aktualnie książkę “Cinema Speculation”, reklamowaną jako połączenie biografii i publikacji filmoznawczej. W USA zadebiutuje ona 15 listopada.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA