search
REKLAMA
News

Producent WILLOWA zapewnia, że VAL KILMER brał czynny udział w tworzeniu nadchodzącego serialu

Val Kilmer w filmie “Willow” grał jedną z głównych ról.

Łukasz Budnik

28 maja 2022

REKLAMA

Kilka dni temu do sieci trafił pierwszy trailer serialu Willow przeznaczonego na platformę Disney+. Produkcja będzie kontynuacją popularnego filmu fantasy.

Willow z 1988 roku opowiadał historię karła, który wyrusza z misją uratowania niemowlęcia przed złą królową. Oprócz Davisa w filmie wystąpili między innymi Val Kilmer, Joanne Whalley i Jean Marsh. Film był nominowany do Oscara za efekty specjalne i montaż dźwięku.

W serialu ponownie wystąpił odtwórca tytułowej roli – Warwick Davis. Akcja została osadzona 25 lat po wydarzeniach z oryginału. W ramach fabuły Willow pomoże młodej księżniczce uratować jej bliźniaka. Produkcją serialu zajął się reżyser oryginału, Ron Howard, a dwa pierwsze odcinki wyreżyserował Stephen Woolfenden. Oprócz Davisa, na ekranie pojawią się Joanne Whalley, Dempsey Bryk, Amar Chadha-Patel, Ellie Bamber, Tony Revolori, Ruby Cruz oraz  Erin Kellyman.

W obsadzie rzuca się w oczy brak Kilmera, który grał jedną z głównych ról w oryginale – Madmartigana, towarzysza Willowa. Była to jedna z pierwszych tak poważnych ról aktora. Bohater Kilmera nie został jednak zapomniany. Choć aktor nie pojawi się w serialu osobiście, jest jego dużą częścią, jak twierdzi producent, Jonathan Kasdan.

Val stanowi ogromną część serialu. Gdy otrzymaliśmy zielone światło, Warwick i ja najpierw porozmawialiśmy z Valem. Chcieliśmy, żeby jego postać była częścią historii. W związku z ograniczeniami pandemicznymi nie był w stanie przyjechać do Walii, ale zdecydowanie należy do tej opowieści. To nas ekscytuje. Madmartigan nadal trwa. Val rozmawiał z Joann [Whaley] i ze mną, Madmartigan jest postacią obecną w tej historii i choć nie było nam dane z nim kręcić, uczyniliśmy go ważnym bohaterem.

Kilka słów dodał też Davis, który stwierdził, że duch Kilmera unosi się nad całością produkcji.

Kilmer wrócił także do postaci Icemana z Top Guna w wyświetlanej w kinach kontynuacji.

Serial Willow zadebiutuje 30 listopada tego roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA