search
REKLAMA
News

Zwiastun dokumentu VAL. Historia Vala Kilmera opowiedziana za pomocą jego nagrań

Twórcy filmu przejrzeli tysiące godzin materiału, który nakręcił Val Kilmer.

Łukasz Budnik

6 lipca 2021

REKLAMA

Na tegorocznym festiwalu w Cannes ma się odbyć światowa premiera dokumentu Val w reżyserii Leo Scotta i Ting Poo. Produkcja opowiada historię aktora Vala Kilmera, a jej podstawą są nagrania autorstwa samego Kilmera, tworzone na przestrzeni 40 lat. Amazon Studios pokazało pierwszy zwiastun filmu.

W oficjalnym opisie czytamy, że Kilmer zgromadził tysiące godzin materiału, w tym domowe nagrania z udziałem jego braci oraz ujęcia zza kulis filmów takich jak Top Gun, The DoorsTombstone oraz Batman Forever. Dokument został określony jako surowy i oryginalny, pokazujący życie w pełni i będący spojrzeniem na to, co oznacza być artystą i złożonym człowiekiem.

Scott i Poo spędzili ponad dziewięć miesięcy nad nagraniami Kilmera, konwertując je na wersję cyfrową w celu użycia w dokumencie. Para reżyserów zapowiada, że im więcej zobaczymy, tym bardziej zrozumiemy to, kim jest Kilmer dziś. Aktor nagrał mnóstwo materiału – z samego planu Czerwonej planety było 200 godzin, z których użyto ostatecznie niecałą minutę.

Kilmer jest także producentem filmu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA