search
REKLAMA
News

Prezes WarnerMedia sugeruje powstanie kolejnych produkcji ze świata HARRY’EGO POTTERA

Łukasz Budnik

5 marca 2021

Harry Potter
REKLAMA

W tym roku minie 20 lat od premiery filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny, który rozpoczął trwającą do dziś serię filmów. Do tej pory powstało osiem części zakończonej już głównej serii oraz dwie odsłony Fantastycznych zwierząt. Trwa właśnie realizacja trzeciej, o czym było głośno ze względu na zwolnienie Johnny’ego Deppa i zastąpienie go Madsem Mikkelsenem, który od teraz będzie wcielać się w Grindelwalda. Niewykluczone, że już wkrótce zobaczymy jeszcze więcej produkcji osadzonych w tak zwanym Wizarding World.

W styczniu “Variety” poinformowało, że Tom Ascheim, producent ze studia Warner Bros., został wyznaczony do nadzorowania wszelkich projektów związanych ze światem wykreowanym przez J.K. Rowling, w tym parków rozrywki, filmów oraz ewentualnych kolejnych projektów – Ascheim ma się kontaktować z pisarką w razie następnych przedsięwzięć. Producent stwierdził, że czeka na dalsze rozszerzanie świata czarodziejów i wykorzystanie możliwości, jakie daje. W sieci niemal od razu pojawiły się pogłoski że Warner planuje podążyć za strategią Disneya i przygotować serialowy spin-off kinowych produkcji. Plotki te zostały wkrótce zdementowane, choć z pewnością temat jest poruszany wśród włodarzy Warnera.

Prezes WarnerMedia, Jason Kilar, powiedział w rozmowie z “The Hollywood Reporter” coś, co sugeruje, że są plany na rozbudowanie serii:

Jest taka mała marka nazwana Harry Potter, która jest jedną z naszych ukochanych franczyz. Jesteśmy niezwykle wdzięczni, że możemy współpracować z J.K. Rowling, więc powiedziałbym, że jest tu mnóstwo potencjały i zabawy.

Harry Potter

Świat Harry’ego Pottera z pewnością może być dla producentów studnią bez dna – mogą sięgnąć zarówno do dorosłości Harry’ego jako aurora, jak i do przeszłości, choćby historii założycieli Hogwartu. Spekulowało się też, czy ekranizacji nie doczeka się sztuka teatralna Harry Potter i przeklęte dziecko.

Okaże się, jakie wyniki finansowe osiągnie trzecia część Fantastycznych zwierząt, zaplanowana na 15 lipca 2022w zeszłym roku kontrowersje wzbudził nie tylko Depp, lecz także sama Rowling, której komentarze na Twitterze wywołały oburzenie wśród społeczności LGBT. 

Chcielibyście zobaczyć więcej produkcji związanych z Harrym Potterem?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA