search
REKLAMA
News

JEREMY RENNER znów w ogniu krytyki. Na Twitterze powstał hashtag #ripjeremyrenner

Łukasz Budnik

5 marca 2021

renner
REKLAMA

W Atlancie trwają zdjęcia do serialu Hawkeye, w którym w tytułowej roli powróci Jeremy Renner. Aktor pierwszy raz pojawił się w MCU w 2011 roku, przy okazji filmu Thor, choć tam zaliczył jedynie cameo – większą rolę dostał dopiero w Avengers. Po drodze pojawiał się też w takich produkcjach, jak m.in. Mission Impossible: Rogue Nation, Nowy początek American Hustle.

Choć Renner nie może narzekać na brak zawodowych zobowiązań, nie ma najlepszej reputacji wśród części widzów. Powodem tego są opowieści jego byłej żony, Sonni Pacheco, która w 2019 roku wyznała, że Renner podczas ich związku nadużywał alkoholu i narkotyków, zachowywał się agresywnie, groził jej śmiercią, a nawet ugryzł ich córkę. Pacheco opowiedziała też, że aktor zostawił kokainę w miejscu dostępnym dla dziecka i zapowiadał na jej oczach, że popełni samobójstwo. Renner skomentował oskarżenia byłej żony nazywając ją “niestabilną” i stanowczo zaprzeczył. Słowa kobiety zrobiły jednak swoje – mówiło się nawet, że Marvel zrezygnuje z realizacji Hawkeye’a lub zastąpi aktora.

To nie koniec – Renner podpadł też ze względu na swoje zachowanie w wywiadach, gdzie między innymi używał rasistowskich określeń i prześmiewczo wyrażał się o osobach transseksualnych. Wszystko to złożyło się na kiepskie postrzeganie aktora przez wielu fanów MCU. Kilka dni temu na Twitterze popularny stał się hashtag #ripjeremyrenner – wielu użytkowników pomyślało, że Renner zmarł, w tym przypadku to jednak przejaw niechęci do aktora, właśnie ze względu na sytuacje opisane wyżej. Nie wiadomo, dlaczego Renner znalazł się ponownie w ogniu krytyki akurat teraz, choć może mieć to związek z kontrowersjami wokół zwolnienia Giny Carano z The Mandalorian. Nie wszyscy internauci są przeciwko aktorowi; część z nich broni go, twierdząc, że oskarżenia Pacheco nie zostały w żaden sposób udowodnione, a sugerowanie śmierci Rennera w hashtagu jest niesmaczne. Poniżej kilka wybranych tweetów pisanych przez obie strony:

https://twitter.com/KorraLarson/status/1366853311639478279

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA