search
REKLAMA
News

Prequel IGRZYSK ŚMIERCI z pierwszym zwiastunem. Oto jak zapowiada się “Ballada ptaków i węży”

“Ballada ptaków i węży” trafi do kin w listopadzie.

Łukasz Budnik

28 kwietnia 2023

REKLAMA

Do sieci trafił zwiastun prequela serii Igrzyska śmierci, zatytułowanego Ballada ptaków i węży. Sprawdźcie, jak zapowiada się widowisko.

Fabuła skupi się na historii Coriolanusa Snowa, prezydenta i antagonisty w oryginalnej serii (wówczas grał go Donald Sutherland). W nowym filmie zobaczymy, jak Snow dochodzi do władzy. Akcja została osadzona 64 lata przed zdarzeniami z pierwszego filmu głównego cyklu (który na ekrany trafił w 2012 roku), 10 lat po okresie Mrocznych Dni, gdy Dystrykty zbuntowały się przeciwko Kapitolowi. W opisie czytamy:

“Każda saga ma swój początek, a każdy bunt potrzebuje pierwszej iskry. Oto Dziesiąte Głodowe Igrzyska. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i przyszłość Coriolanusa zależy od tego, czy zdoła pokonać konkurentów. Tyle że fortuna nie bardzo mu sprzyja, bo otrzymuje poniżające zadanie. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird, dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Ich losy będą od teraz nierozerwalnie ze sobą splecione – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa się walka na śmierć i życie. Poza areną w Coriolanusie zaczyna budzić się współczucie dla skazanej na zgubę trybutki… Czy warto przestrzegać zasad, gdy liczy się tylko przetrwanie za wszelką cenę?”

W filmie występują  Tom Blyth, Rachel Zegler, Peter Dinklage, Hunter Schafer, Josh Andrés Rivera, Jason Schwartzman oraz Viola Davis. Scenariusz napisał Michael Arndt na podstawie powieści Suzanne Collins, a reżyserią zajął się Francis Lawrence, który stał też za kamerą trzech filmów głównej serii.

Film realizowano m.in. we Wrocławiu – w zwiastunie widzimy ujęcia z Hali Stulecia.

Premiera 17 listopada 2023 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA